Jem masło i chudnę!


Kuchnia francuska, jak się zwykło mawiać, to masło, masło i jeszcze raz śmietana. Tymczasem Francuzi i Francuzki są najszczuplejszym narodem europejskim ze wskaźnikiem wagi BMI 23,2 (średnia europejska to 24,2). Czemu tak się dzieje?

Przychodząc do Bistro La Cocotte poznacie te tajniki francuskiej kuchni, które pozwalają zachować wspaniałą sylwetkę. Po pierwsze Francuzi, przywiązujący niezwykłą wagę do regularności posiłków, są przeciwnikami kuchni fastfoodowej i jedzeniu na tzw. „jednej nodze”. Na śniadanie, lunch i kolacje musi zawsze być czas. Czas relaksu, spokoju i rozmowy. Klasyczny francuski lunch składa się z trzech dań, sałatki lub zupy, dania drugiego i deseru lub sera. Porcje więc są mniejsze i bardziej zróżnicowane, a organizm wchłania zarówno warzywa, jak i rybę czy owoce morza lub mięso oraz ser lub owoce. Wszystko w równowadze. Kolacja również składa się z kilku dań i, co najważniejsze, spożywana jest w gronie rodziny lub znajomych. Dzięki temu jedzona jest zawsze o tej samej porze, a rozmowy spowalniają jej konsumpcję, pozwalając organizmowi powoli trawić jedzenie. I kolejna ważna rzecz, jedząc w towarzystwie poddani jesteśmy osądowi tego, co jemy i dlatego nie pozwalamy sobie na bylejakość J Do posiłku pije się wodę lub wino. To również wpływa na naszą sylwetkę i zdrowie. Wino przyspiesza trawienie i redukuje cholesterol. Woda również wspomaga trawienie.

Miła atmosfera, regularne, zróżnicowane posiłki, dużo napojów – to wszystko sprawia, że mimo tak dużej liczby „tuczących” składników, Francuzi są szczupli. Nie pozostaje nic innego, jak rzucić wszystko i jeść, jeść….jeść…Oczywiście razem z nami!

#bistro #dieta #kuchnia #francja #lunch #kolacja #szczupla #sylwetka


Wyróżnione posty