top of page

Talerz wędlin


Za dwa dni będziemy hucznie obchodzić VI Święto Gastronomii Francuskiej. Dla miłośników regionalnych produktów przygotowaliśmy smakowity talerz wędlin. Podamy legendarną rosette de Lyon, czyli tradycyjnie suszoną, wieprzową, kiełbasę. Swoją nazwę zawdzięcza różowemu kolorowi fragmentu jelita, w które jest nadziewana. Jej cechą charakterystyczną jest zwężający się kształt.

Kolejną wędliną, która pojawi się na naszym degustacyjnym talerzu jest saucisse de perche. To również wieprzowa, sucha kiełbasa, ale cieńsza, suszona w pętach na kasztanowych tyczkach.

Prosto z Burgundii przyjedzie do naszych restauracji Bistro La Cocotte, La Cocotte Saska i Bistro La Cocotte Poznań słynna jambon persillé, czyli szynka w galarecie z natką pietruszki, tymiankiem, liściem laurowym i czosnkiem, gotowana w białym winie. To lokalny przysmak wielkanocny. I wreszcie rillettes de Mans, przystawka, która często pojawia się w naszym menu. To rodzaj wieprzowego lub króliczego smarowidła. Grubo siekane mięso jest długo i powoli gotowane w smalcu. Efekt ? Piorunujący!

Wegetarian uspokajamy. Będą mogli zamówić cudowny zestaw dipów i sosów wraz ze świeżymi warzywami i prowansalskim chlebem socca z mąki z ciecierzycy. Réservez les tables!

#swieto #gastronomia #francja #bistro #lacocotte #rosettedelyon #saucissedeperche #rillettes


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page