top of page

Beaujolais już jest!


Nadszedł trzeci czwartek listopada, a to oznacza tylko jedno. Beaujolais Nouveau nadchodzi. Zapraszamy do naszych restauracji na specjalne menu przygotowane z tej okazji. Bawimy się od czwartku do niedzieli. Tylko u nas będziecie mieli okazję skosztować zupełnie nieznanej w Polsce potrawy, czyli sabodeta – królewskiej kiełbasy z lyońskiego regionu duszonej w Beaujolais i zapiekanej w chlebie.

Cóż to jest ów sabodet? To rodzaj surowej kiełbasy wieprzowej, której wyjątkowy smak nadaje mieszanka łopatki, ścięgien i głowizny marynowanych w winie, destylacie winogronowym, czosnku i gałce muszkatołowej. A co ciekawsze, historycy kuchni twierdzą, że sabodet ma korzenie polskie, gdyż jest to rodzaj naszej swojskiej, białej kiełbasy, zmodyfikowanej przez wykwintnych francuskich mistrzów kuchni.

A jak nie lubicie kiełbas, to na pewno polubicie nasze mule (małże, omułki) gotowane w czerwonym winie, oczywiście tym razem w Beaujolais, z dodatkiem soczystego, odtłuszczonego boczku. Prosimy rezerwować stoliki.


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page